Tulekahjusignalisatsioon

ATS ehk automaatne tulekahjusignalisatsioonisüsteem

Igapäevaselt puutume kokku tootjatega nagu INIM, Teletek ja CodeSec, harvem ka Morley-IAS ja Esser. Lähtuvalt objekti keerukusest ja riskitasemest valime välja nõrkvoolusüsteemide paigalduseks sobivad tootjad ja seadmed.

Kõik tulekahjusignalisatsioonisüsteemid projekteerime, paigaldame ja hooldame järgides Eesti Vabariigi seadusandlust (SM määrused nr 1 ja 17), Euroopa ülest tehnilist spetsifikatsiooni CEN/TS 54-14 ja standardiseeriat EN54. Kõrghoonete puhul ka EVS 812-8.

Automaatne tulekahjusignalisatsioonisüsteem tuleb projekteerida ja ehitada selliselt, et see avastaks kontrollitaval alal algava tulekahju võimalikult varases staadiumis. Eesmärgiks on vähendada ohtu inimelule ja materiaalsele varale.

Automaatne tulekahjusignalisatsioonisüsteem tuvastab tulekahjule iseloomulikke tunnuseid nagu suits, temperatuur ja leek, mille avastamise järel aktiveeritakse häireväljundid nagu heli- ja valgussignaalid.

Sõltuvalt hoone spetsiifikast ka uste automaatne avamine evakuatsiooniteedel, lifti juhtimine evakuatsioonitasandile, tuletõkkeuste või tuletõkkekardinate sulgemine jne. Kui kontrollitavas ruumis on sundventilatsioon, peab olema tagatud selle automaatne väljalülitumine keskseadme poolt tulekahjualarmi väljastamisel.

Ventilatsiooni väljalülitumise korral peab olema tagatud, et ventilatsioonisüsteem ei tohi uuesti tööle rakenduda enne, kui tulekahjuoht on likvideeritud.

Konventsionaalne tulekahjusignalisatsioonisüsteem

Konventsionaalne tulekahjusignalisatsioon

Tegemist on lihtsama süsteemiga, mida kasutatakse tavaliselt väiksemate ja mitte kõrge riskiga hoonetes. Konventsionaalne tulekahjusignalisatsioonisüsteem koosneb avastuspiirkondadest, millest ühte kuulub kuni 20 ruumi ja mis hõlmab ühte korrust ja ühte tuletõkkesektsiooni.

Häire korral näidatakse keskseadmes häire asukohta avastamispiirkonna täpsusega, täpset asukohta ei näidata. Täpne tulekahju asukoht või häiret andnud andur tuleb tuvastada kohapeal.

Peamised komponendid on suitsu- ja temperatuuriandurid, tulekahju teatenupud ja LED indikaatorid, näitamaks valgussignaaliga kätte ka varjatud andurid, näiteks ripplae taga asuvad.

Adresseeritav tulekahjusignalisatsioonisüsteem

Adresseeritav tulekahjusignalisatsioonisüsteem

Analoog-adresseeritav tulekahjusignalisatsioonisüsteem näitab häire asukoha ära seadme täpsusega. Andurite ja teatenuppude tööpõhimõte on sama mis ka konventsionaalsel süsteemil, aga lisaks on igale seadmele omistatud aadress, mille abil on võimalik tulekahju väga täpselt ja kiirelt lokaliseerida.

Adresseeritaval ATS süsteemil on tunduvalt rohkem seadistamisvõimalusi, kus on võimalik siduda näiteks konkreetse anduri häire mõne väljundiga – näiteks evakuatsioonitrepikoja suitsueemaldusluukide või akende avamiseks.

Tulekahjusignalisatsioonisüsteemid toome teieni oma partnerite abiga

Scroll to Top